24 czerwca, 2026
3-7FK58h

         W piątek 19 czerwca spotkałam się na ostatnich już  w tym roku szkolnym zajęciach z dziećmi z Punktu Przedszkolnego w Nowym Grabiu. Dwie grupy: Motyle i Biedronki usłyszały historię z książki pt. ,,Do widzenia. Dzień dobry”, co miało być zachętą do wejścia z odwagą w zbliżający się etap po wakacjach.

            Ponadto najmłodszej grupie przeczytałam bajkę pt. ,,Jadzia Pętelka mówi czułe słówka” Barbary Supeł. Dwu i trzyletni słuchacze poznali dzień z życia Państwa Pętelków, był przepełniony ciepłem i dobrocią. ,,W tej bajce jest miłość!” – podkreślił jeden z chłopców, siedzących pod oknem. Przy kolejnych stronach książki prawie wszystkie ,,Pszczółki” brały aktywny udział w rozmowie dotyczącej bohaterów i ich losów.

              Gdy coś się kończy, to rozpoczyna się jakiś nowy etap. – brzmiało zdanie, które było dziś tematem w każdej z grup. Chciałam, wypowiadając je, aby dzieci pamiętały, że podczas dużych lub małych zmian nie mają się czego bać. ,,Zmiany są częścią naszego życia”. – podkreśliłam.

            Następnie u ,,Motyli” przeczytałam bajkę pt. ,,Krowa Matylda na czatach” niemieckiego autora i ilustratora, Alexandra Steffensmeier’a. Małym słuchaczom bardzo spodobała się historia o krowie, której ulubionym zajęciem było ściganie listonosza.            

         Dziękuję za kolejny rok zajęć w Punkcie Przedszkolnym w Nowym Grabiu, mając nadzieję, że nasz wspólny czas zaowocuje dojrzałością dzieci w przyszłości i pozytywnie wpłynie na ich rozwój emocjonalny. Ponadto życzę im, rodzicom i opiekunom pięknego wypoczynku!

Opr. K. Olszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *