,,Co czujesz tato?” – brzmiał tytuł książki, przeczytanej podczas zajęć w gr. Sowy w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie. Bajka Katarzyny Biegańskiej przedstawiała przygody głównych bohaterów, syna i ojca, skupiając się na ich emocjach.
Wzruszenie, smutek, współczucie, złość, poczucie wdzięczności i dumy, bezsilność – te wszystkie uczucia poznawały dzieci we wtorek 23 czerwca na ,,Spotkaniu z bajką”. Dla niektórych była to pierwsza lekcja w życiu na temat tego jak postępować z emocjami i jak rozpoznawać je u innych. Odbiór dzieci był bardzo pozytywny.
,,Chcemy <<Reksia!>>” – wykrzyknęły dzieci z gr. Jagódki, po tym jak zobaczyły przyniesione przez bibliotekarkę na zajęcia książki. Słynny bohater zwrócił uwagę zarówno małych słuchaczy jak i bibliotekarki, ponieważ podobnie jak oni, z nieukrywanym entuzjazmem sięgnęła po kultową pozycję ksiażkową.
Wielką zaletą bajki była możliwość wspólnego czytania jej razem z dziećmi, z tego powodu że autorzy, tworząc ostateczną wersję bajki niektóre jej słowa zamienili na obrazki. Dzięki takiej formie dzieci, czytając książkę mogą na umówiony znak zatrzymać się na chwilę, zastanowić, skupić wzrok i odgadnąć ilustrację.
Na zakończenie dzieci z gr. Smerfy poznały książkę pt. ,,Wycieczka z przyjaciółmi” z serii Baw się z nami!. Dzięki historii trzech przyjaciół uczestnicy spotkania mogli wybrać się w mini-podróż w wyobraźni do lasu, na Biegun północny oraz do dżungli.
Dzisiejsze zajęcia kończyły cykl ,,Spotkań z bajką”, prowadzonych od września ubiegłego roku w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie.
Opr. K. Olszewska




