24 czerwca, 2026
_L0e_egd

Dziś w ten ciepły poranek, naszą bibliotekę odwiedziła ostatnia z grup z Przedszkola Samorządowego z Gąbina- grupa „Biedronek”.

Dzieci miały znakomitą okazję poznać bibliotekę, jej funkcjonowanie oraz częściowy księgozbiór. Po serdecznym przywitaniu naszych gości, Przedszkolaki zobaczyły kartę biblioteczną, dowiedziały się o sposobie zapisania się do biblioteki oraz wysłuchały informacji o projekcie „Mała książka, wielki człowiek”, który nadal trwa w naszej siedzibie.

Następną częścią spotkania było obejrzenie na tablicy multimedialnej bajki pt. „Franklin i książka z biblioteki”.

Po obejrzeniu zaprosiłam wszystkie dzieci do Kącika Młodego Czytelnika, aby mogły zobaczyć jak ono wygląda, ile znajduje się w nim książek. Kiedy „Biedronki” zasiadły pomiędzy kolorowymi regałami wypełnionymi książkami, przeczytałam im bajkę E. Seleny pt. „Muminki szukają domu”. Historia wzbudziła duże zainteresowanie, a dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody bohaterów i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dzieci obejrzały częściowy księgozbiór i zobaczyły, że w bibliotece można znaleźć wiele książek o różnej tematyce.

Trakcyjnie nie zabrakło słodkiej niespodzianki przygotowanej przez bibliotekarki.

Bardzo dziękujemy całej grupie „Biedronek” oraz Paniom za odwiedziny, a także za piękny prezent. Serdecznie zapraszamy dzieci do naszej biblioteki, a przede wszystkim do kącika czytelniczego.

                                                     Opr. Joanna Olejniczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *