Dziś w ten ciepły poranek, naszą bibliotekę odwiedziła ostatnia z grup z Przedszkola Samorządowego z Gąbina- grupa „Biedronek”.
Dzieci miały znakomitą okazję poznać bibliotekę, jej funkcjonowanie oraz częściowy księgozbiór. Po serdecznym przywitaniu naszych gości, Przedszkolaki zobaczyły kartę biblioteczną, dowiedziały się o sposobie zapisania się do biblioteki oraz wysłuchały informacji o projekcie „Mała książka, wielki człowiek”, który nadal trwa w naszej siedzibie.
Następną częścią spotkania było obejrzenie na tablicy multimedialnej bajki pt. „Franklin i książka z biblioteki”.
Po obejrzeniu zaprosiłam wszystkie dzieci do Kącika Młodego Czytelnika, aby mogły zobaczyć jak ono wygląda, ile znajduje się w nim książek. Kiedy „Biedronki” zasiadły pomiędzy kolorowymi regałami wypełnionymi książkami, przeczytałam im bajkę E. Seleny pt. „Muminki szukają domu”. Historia wzbudziła duże zainteresowanie, a dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody bohaterów i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dzieci obejrzały częściowy księgozbiór i zobaczyły, że w bibliotece można znaleźć wiele książek o różnej tematyce.
Trakcyjnie nie zabrakło słodkiej niespodzianki przygotowanej przez bibliotekarki.
Bardzo dziękujemy całej grupie „Biedronek” oraz Paniom za odwiedziny, a także za piękny prezent. Serdecznie zapraszamy dzieci do naszej biblioteki, a przede wszystkim do kącika czytelniczego.
Opr. Joanna Olejniczak













